Почесні єпископи Церкви

Райчинець Василь Федорович, почесний єпископ

Василь Федорович народився 19 жовтня 1952 року в с. Поляна, Свалявського району, Закарпатської області, в багатодітній сім’ї проповідника. У 1969 році вступив у завіт з Богом через святе водне хрещення. В 1974 році був обраний церквою ХЄВ с. Поляна на дияконське служіння. У 1983 році здобув богословську освіту, закінчивши московську Семінарію (ВСЄХБ), паралельно здобувши музичну освіту.

У 1987 році Василь Федорович був висвячений на пасторське служіння в церкві с. Поляна. В 1990 році був обраний першим заступником старшого пресвітера УВЦХЄВ. У 1994 році Василя Федоровича було обрано старшим пресвітером Закарпатського об’єднання церков УВЦХЄВ. З 1995 року до 2020 року Василь Федорович звершував служіння страшого єпископа  Української Євангельської Церкви.

Василь Федорович представлений до багатьох державних та церквоних нагород. За роки служіння головував у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, Раді Євангельсько-Протестантських Церков, Міжнародній Асамблеї Християн Віри Євангельської. Також багато років був Головою Правління та викладчем в Українській Євангельській Теологічній семінарії.

4 липня 2020 року Господь покликав Василя Федоровича до вічних осель.

Глуховський Володимир Сергійович, почесний єпископ

Володимир Сергійович народився 18 березня 1926 року в с. Новоумань, Одеської області. У 1944 році прийняв святе водне хрещення. За проповідь Євангелії був заарештований 5 березня 1953 року. 22 липня радянським судом був засуджений до найвищої міри покарання – розстріл. Згодом вирок було пом’якшено до 10 років таборів. Відбував покарання Володимир Сергійович у місті Омськ. 8 вересня 1956 року Володимира Сергійовича було звільнено.

Одразу після повернення до України Володимир Сергійович долучився до активного служіння. У 1957 році його рукопокладають на пасторське служіння у м. Хмільник, Вінницької області. У 1996 році обраний старшим єпископом Житомирської області, а у 1974 старшим єпископом по Україні у Всесоюзному Союзі Євангельських Християн-баптистів. У 1979 році на Всесоюзному з’їзді Володимир Сергійович обраний членом президії ВСЄХБ.

Після проголошення незалежності України та розпаду СРСР Володимир Сергійович відіграє провідну роль в утворенні Української Євангельської Церкви (Союз Вільних Церков Християн євангельської віри) ставши першим старшим єпископом. Також Володимир Сергійович відіграв ключову роль в заснуванні та розвитку Української Євангельської Теологічної семінарії.

З 1995 року Володимир Сергійович звершував служіння почесного старшого єпископа Української Євангельської Церкви, присвятивши свій час викладанню в Семінарії, написанню книг та відвідуванню церков.

5 жовтня 2018 року Господь покликав до Своїх осель Володимира Сергійовича Глуховського.