Спільна заява СЄА, ЄЄА та РЄПЦУ з приводу річниці російського вторгнення

Минув рік із того часу, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення до України. Світовий Євангельський Альянс разом із Європейським Євангельським Альянсом та Радою Євангельських Протестантських Церков України засуджує агресію, висловлює вдячність кожному, хто служить постраждалим, та підбадьорює усіх євангельських християн слідувати за Ісусом навіть у вирі воєнних подій.

Передусім ми повторюємо свій заклик до негайного виведення усіх російських військ за межі міжнародно визнаних кордонів України, адже це є найшвидшим способом припинення війни. Вторгнення на територію України було нічим невиправданим та неспровокованим. Заяви про те, що напад був необхідний для захисту в Україні етнічних росіян, є відвертою брехнею. Тому ми молимося, щоб жоден світовий лідер не заохочував подібні вияви агресії, але мав мудрість для пошуку рішень заради відновлення справедливого миру.

За останні дванадцять місяців мільйони українців були змушені залишити свої домівки, втратили рідних та близьких та зазнали інших руйнівних наслідків війни. Тож ось наше слово до всіх, хто переживає скорботу і бореться із найскладнішими обставинами: ми співчуваємо вам. Невтомно молимося, щоб якомога швидше настав мир, прийшов час вашого зцілення та відновлення, і ви навіть посеред болю могли відчувати, що Бог зараз поруч із вами (Псалом 34:18).

Що означає бути послідовником Ісуса та частиною Його Церкви у ці дні? Діяти так, як це роблять неймовірні чоловіки та жінки в Україні, в Європі (особливо в найближчих країнах) та по цілому світові, виявляючи співчуття та підтримку, а часто навіть жертвуючи своїм життям заради постраждалих від війни. Ми молимося за тих, хто різними способами служить людям на прифронтових територіях та по всій Україні, відкриваючи церкви там, де зараз найважче, надаючи гуманітарну та медичну допомогу, пропонуючи душеопікунство та роботу із травматичним досвідом, несучи істину про Божу любов до кожного. Ці приклади надихають та підбадьорюють вірно йти за Христом, незалежно від того, хто ми і звідки походимо. Тому сьогодні ми закликаємо усіх християн, а насправді – усі народи, приєднатися до цієї роботи і бути руками та ногами нашого Господа, щоб загоювати, відбудовувати та творити усе нове – як в Україні, так і в Туреччині, Сирії і аж до краю землі.

Ми знаємо, що багато російських християн сьогодні опинилися на роздоріжжі перед запитанням: «Як далі слідувати за Христом, коли ти є частиною суспільства, яке настільки кривдить інших?» Адже Ісус закликає нас бути на боці пригноблених, навіть якщо це призводить до конфронтації із власною соціальною групою чи лідерами. Протягом усієї історії церкви саме так і чинили по-справжньому сміливі віруючі, хоча багато хто, на жаль, обирали закривати очі або навіть підтримувати агресивні вчинки своїх національних та етнічних груп. Живучи у глобальному та взаємопов’язаному світові, ми закликаємо усіх християн, незалежно від їх громадянства, свідомо звернутися до Бога, переосмислити дії власних народів, а потім докорити своїм урядам, соціальним групам і навіть церковним громадам за їх гріховну діяльність або бездіяльність.

Ми продовжуємо молитися, щоб Святий Дух зміцнював Церкву на шляху турботи про найбільш вразливі категорії людей, як в Україні, так і по цілому світові. Хай Бог дарує кожному народові силу та мужність визнавати випадки, коли він стає причиною болю для інших, та ставати на бік тих, хто від цього страждає. Хай кожен із нас має здатність почути «що Дух промовляє Церквам!» (Об’явлення 2:29).

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

СВІТОВИЙ ЄВАНГЕЛЬСЬКИЙ АЛЬЯНС охоплює понад 600 мільйонів християн та 143 національні євангельські альянси. З часу свого заснування у Лондоні в 1846 році, цей міжцерковний орган об’єднує євангельських віруючих із різних деномінацій заради молитви, проповіді Євангелія, місіонерства, розвитку теологічної освіти, захисту релігійних свобод і участі у широкому спектрі соціальних питань. Це дає можливість як публічно, так і за допомогою дипломатії на особистому рівні, спільно звертатися до Організації Об’єднаних Націй, урядів та мас-медіа щодо питань, які стосуються церкви.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЄВАНГЕЛЬСЬКИЙ АЛЬЯНС був започаткований у 1951 році, щоб сприяти взаємодії та бути об’єднаним голосом 23 мільйонів євангельських віруючих із 36 країн Європи. Його мета – гуртувати християн заради співпраці, оснащувати їх для виконання цілісної місії та озвучувати спільну позицію. Зокрема, брюссельський офіс Альянсу постійно відстоює погляди представників євангельського руху перед загальноєвропейськими установами.

Київ, 27.02.2023

За матеріалами РЄПЦУ

Джерело:  https://repcu.org/2023/02/27/1615/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *