Церква обрала нового старшого єпископа

23 липня у Києві відбувся позачерговий собор, на якому єпископи та священнослужителі  Української Євангельської Церкви обрали Олександра Володимировича Зайцева старшим єпископом. Заступником старшого єпископа обрано Русина Івана Івановича.

В соборі взяли участь єпископи та пастори з різних областей України. Священнослужителі вшанували пам’ять спочилого старшого єпископа Василя Федоровича Райчинця, який служив Церкві протягом багатьох років. Після молитви та братерського спілкування священнослужителі прийняли рішення стосовно старших служителів та подальшого розвитку служіння Української Євангельської Церкви.

Новообраний старший єпископ у своєму зверненні зазначив важливість служіння церкви, особливо в такі складні часи. Опираючись на послання до Тіятирської церкви з книги Об’явлення 2:18-29, старший єпископ зазначив, що постійне зростання у добрих справах, збереження усього, що Бог доручив, є вкрай важливими принципами служіння. Олександр Володимирович закликав служителів звершувати служіння з вірою, терпінням і любов’ю. Також старший єпископ підкреслив ключову роль кожної помісної церкви, її автономності, важливості спілкування і співпраці у справі поширення Божого Слова. Тільки таким чином церква зможе служити цілям Божої місії у цьому світі.

На завершення собору єпископи і пастори звершили молитву благословення за новобраних братів і служіння Української Євангельської Церкви.

Коротка біографічна довідка:

Зайцев Олександр Володимирович народився у 1953 році. У 1974 році охрестився по вірі. Ще в радянські часи Олександр Володимирович звершував служіння попри суворі переслідування. З 1974 був залучений до молодіжного служіння у помісній церкві м. Донецьк. У 1977 був рукопокладений на дияконське служіння, а в 1988 році прийняв сан пастора через рукопокладення у церкві Христа Спасителя м. Донецьк. У 2000 році Олександра Володимировича обрано єпископом Донецького об’єднання Української Євангельської Церкви. Завдяки його служінню започатковано багато церков та збудовано церковних споруд, розвивається міжконфесійний діалог та співпраця між церквами.

Русин Іван Іванович народився у 1979 році. У 2008 році прийняв сан священнослужителя через рукопокладення. З 2012 року є ректором Української євангельської теологічної семінарії. З 2019 року звершує співпасторське служіння в новоутвореній церкві «Храм Христа Спасителя», м. Київ. Богословську освіту здобув в Українській євангельській теологічній семінарії, Університеті Уельсу та Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, де отримав науковий ступінь доктора філософії. Світську освіту у сфері міжнародних відносин здобув в Ужгородському Національному університеті.