Єпископ Олександр Зайцев взяв участь у зустрічі з Прем’єр-міністром України

11 червня 2025 року в Києві відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, під час якої обговорили актуальні питання державно-церковних відносин та шляхи посилення співпраці.

Глава Уряду подякував релігійним спільнотам за їхню духовну й соціальну діяльність, підтримку постраждалих від війни, роботу військових капеланів і волонтерів, особливо в прифронтових регіонах. Він також наголосив на потребі духовного супроводу в ЗСУ, важливості наповнення капеланських посад та розвитку медичного капеланства.

Представники ВРЦіРО:

  • подякували Уряду за законодавчі ініціативи, зокрема щодо військового капеланства та ввезення гуманітарної допомоги;
  • надали пропозиції щодо співпраці з Мінсоцполітики та Мінветеранів у сфері соціального служіння;
  • наголосили на необхідності пришвидшення реалізації постанови КМУ №76 щодо бронювання військовозобов’язаних;
  • звернули увагу на душпастирське служіння серед українців за кордоном і необхідність вирішення питання перебування священнослужителів у діаспорі;
  • обговорили питання безоплатного користування культовим майном і підготовки до зимового періоду;
  • закликали до підтримки інституту сім’ї та захисту суспільної моралі;
  • надали пропозиції щодо міжнародної діяльності ВРЦіРО та взаємодії з українськими дипломатичними установами.

Учасники зустрічі підтвердили готовність до подальшої співпраці заради перемоги, відновлення країни та добробуту українців.